کویر مرنجاب

کویر مرنجاب

توضیحات

کویر مرنجاب یکی از جاذبه های گردشگری استان اصفهان است و در شمال شهرستان آران و بیدگل از توابع کاشان قرار دارد. کویر مرنجاب از شمال به «دریاچه نمک مسیله» در آران و بیدگل، ازغرب به بیابان مسیله و کویر آب شیرین، از شرق به بیابان پشت ریگ و پارک ملی کویر و از جنوب به بیابان بند ریگ و تپه‌های ماسه‌ای روان می‌رسد.
نام مرنجاب از کاروان‌سرا و قناتی تاریخی در این منطقه متعلق به دوران صفویه گرفته شده است. کویر مرنجاب از بهترین گزینه‌های کویرنوردی برای گردشگران و علاقه‌مندان به بیابان‌گردی به شمار می‌رود و در واقع یکی از قطب‌های اصلی کویر گردی ایران است.

نکات

ورودی این کویر 15 هزار تومان به ازای ماشین‌های سواری است.
جاده آن خاکی است که هرچند چاله بزرگ ندارد ولی در بعضی نقاط خراب است.
برای رسیدن به شروع رمل‌ها 20 کیلومتر جاده خاکی را باید برید. کاروانسرا هم 40 کیلومتر جاده خاکی و محلی که رمل‌های بزرگ دارد و پاترول‌ها به آن می‌روند 47 کیلومتر است.
ما در رمل‌های آخر که گفته شد کمپ کردیم که پیشنهاد می‌کنم به این بخش نرید. زیرا بسیار شلوغ و پر سروصدا است و ماشین‌ها و موتورها در بیشتر روز در آنجا رفت‌و‌آمد می‌کنند و رد آنها در تمام کویر وجود دارد. پیشنهاد می‌کنم همان بعد 20 کیلومتر که رمل‌ها را دیدید کمپ کنید که بکر است و افراد در آنجا صبر نمی‌کنند.
پیشنهاد می‌کنم به کویر ابوزیدآباد که نزدیک این محل است بروید، سفرنامه آن هم در وبلاگ موجود است. کویر گفته شده مسیر بهتری دارد و بکرتر است.
بصورت کلی پیشنهاد نمی‌کنم به انتها این مسیر و کاروانسرا گفته شده بروید، زیرا در تمام رمل‌ها رد ماشین وجود دارد. همان نقطه شروع رمل‌ها بسیار خوب است و کویر آن هم بکرتر است.

موقعیت‌ها

ورودی

اقامتگاه

محل شروع رمل‌ها

محل کمپ

عکس‌ها

mhkarami97

mhkarami97

mhkarami97

mhkarami97

mhkarami97

mhkarami97

mhkarami97

mhkarami97

mhkarami97

mhkarami97

mhkarami97

mhkarami97

امتیاز: