باغ فاتح

باغ فاتح

توضیحات منطقه

بوستان فاتح (باغ فاتح) یا پارک تنیس یکی از بوستان‌های شهر کرج است. یکی از فعالیت‌های عمرانی محمد صادق فاتح، احداث باغ‌های متعدد در شهر کرج بوده‌است که اکنون به پارک و فضای سبز تبدیل شده‌است.
باغ فاتح نیز یکی از آن باغ‌ها است که به پارک تنیس کرج نیز معروف است. این باغ یکی از مکان‌های تفریحی به‌ویژه در فصل‌های بهار و تابستان است. این باغ در گذشته وسعت زیادی داشته و بین ۱۳۰ تا ۳۰۰ هکتار بوده‌است. کاشت درختان این مکان در ۱۰۰ سال پیش به‌گونه‌ای مهندسی شده بود که پیش‌بینی خیابان‌های عریض امروزی را کرده بود.
مجموعه بین‌المللی تنیس جهانشهر در باغ فاتح قرار دارد این پارک هشت زمین تمرین و یک زمین مسابقه دارد با ظرفیت ۱۲۰۰ نفر، تنها مجموعهٔ تنیس در ایران است که دارای زمین‌های کفپوش شده‌است. مساحت این مجموعه ۱۶ هزار متر مربع است و از بخش‌های دیگر آن ساختمان اداری، فروشگاه ورزشی، رستوران، جایگاه ویژه مقامات و اتاق داوران، کمیته برگزاری مسابقات، استراحتگاه موقت ورزشکاران، جایگاه ویژه خبرنگاران، محوطه فضای سبز و پیست سلامت است.

پیمایش

یکی از پارک های زیبای کرج با مناظر زیبای پاییزی، باغ فاتح است.
یک مسیر در دور پارک وجود دارد که در زمان های مختلف افراد برای پیاده روی و یا دویدن، در آن به این پارک می‌آیند. همچنین در بخش های مختلف این پارک افراد به ورزش های دیگر مثل والیبال و بدمینتون نیز مشغول هستند.
در داخل پارک فقط چند دکه کوچک برای خرید وجود دارد و اگر دنبال غذا هستید، باید به رستوران های خارج پارک بروید.
بعضی از مناطق پارک پاتوق نوجوانان و جوانان است و خیلی مناسب خانواده نمی‌باشد.
در روبروی این پارک نیز پارک ایران کوچک وجود دارد که توضیحات آن نیز در مطالب قبلی داده شده است.
این پارک محل خاصی برای انداختن زیرانداز ندارد و اگر قصد این کار و پختن غذا دارید باید به نقاط دیگر بروید. مسیر اصلی این پارک بیشتر برای قدم زدن و بخش های دیگر پارک برای ورزش مناسب است.

mhkarami97

mhkarami97

mhkarami97

mhkarami97

mhkarami97

mhkarami97

mhkarami97

mhkarami97

mhkarami97

mhkarami97عکس های منطقهموقعیت : map location

امتیاز: